Východ a západ Slunce a MěsíceV kolik hodin vychází Slunce? Kdy zapadá Slunce? V kolik hodin vyjde Měsíc a v kolik hodin zapadne? Jaká je aktuální vzdálenost Měsíce od Země? Kdy dochází k tranzitu Slunce a Měsíce?

Na všechny tyto otázky Vám rychle odpoví program Nezmeškej.

Pro jakékoliv místo na Zemi a pro libovolné datum můžete jednoduše zjistit:

Čas východu a západu planet závisí na zeměpisné poloze pozorovatele, protože Země je kulatá :) Rozdíl v čase východu nebo západu Slunce může být v rámci České republiky třeba i 10 minut- údaje o východu a západu Slunce v novinách nebo předpovědi počasí jsou proto pouze orientační a platné pouze pro jednu konkrétní lokalitu (většinou střed ČR nebo Praha). V programu Nezmeškej ale máte možnost zjistit přesný čas východu a západu Slunce a Měsíce pro libovolné město v ČR nebo místo na Zemi (podle zeměpisné polohy).

Východ a západ Slunce a Měsíce

Program Nezmeškej si můžete stáhnout zcela zdarma- obsahuje samozřejmě mnohem více užitečných funkcí.Program Nezmeškej / Nezmeškaj (diáře a organizéry, připomínač, upozorňovač):
[Nemeškej] [kalendář] [kalendář jména] [kalendář 2007] [kalendář 2008] [přání k narozeninám] [blahopřání k narozeninám] [blahopřání k svátku] [budík pc] [diář] [svátky] [výročí] [Nezapomeň] [software]
[původ jmen] [fáze měsíce] [úplněk] [východ slunce] [západ slunce] [východ měsíce] [západ měsíce] [zeměpisná poloha] [pranostiky] [přísloví] [kalendárium]